Na co si dát pozor při výběru dodavatele obytných kontejnerů

  1. Zkontrolujte si historii dodavatele a jejich majitelů. Zkontrolujte si ekonomické zdraví dodavatele. Máte tak jistotu, že firma bude fungovat během záruky a i po uplynutí záruky. Nemusíte mít komplikace při budoucím požadavku úpravy kontejnerové nebo modulární stavby. Můžete nabídnout kontejnerovou nebo modulární budovu ke zpětnému odkupu původnímu dodavateli.
  2. Nechte si předložit kontakty na referenční stavby. Prověřte si u vlastníků zkušenosti s dodavatelskou firmou, jak dodržela termíny dodávek, rozpočet a jaké měla zkušenosti s předloženými certifikáty pro kolaudaci stavby. Jak se firma postavila k případným reklamacím. Jak se firma vypořádala s logistikou dopravy a montážemi i na odlehlá a vzdálená nebo komplikovaná místa. Jaké prostředky museli vlastníci vynaložit na údržbu kontejnerové nebo modulární stavby. Jak se kontejnerová nebo modulární stavba chovala v zimních měsících.
  3. Zkontrolujte, zda nosný rám modulů nebo kontejnerů je vyroben z pozinkovaného plechu nebo z černého plechu. Nedejte na tvrzení, že rám z černého plechu je dostatečně ošetřen nátěry. Podobnost je, jestli si koupíte automobil s karoserií z černého plechu, kde i ošetření dutin nezabrání korozi nebo zda dáte přednost automobilu s pozinkovanou karoserií.
  4. Navštivte výrobní závod. Uvidíte na místě, zda firma dodržuje kontrolu kvality, jak skladuje materiály, z kterých moduly či kontejnery vyrábí. Jak šetří výrobní časy, které se projeví i v ceně modulů či kontejnerů. Uvidíte na místě navrhovaná řešení, můžete si tak vše „ošahat".
  5. Zajímejte se o to, zda má firma vlastní konstrukční oddělení a zda vyvíjí vlastní inovativní činnost, včetně publikační činnosti. Máte tak jistotu, že nakupujete u odborníka, který je mistrem svého oboru a který pouze nekopíruje vymyšlená řešení.
  6. Poraďte se s dodavatelem o návrhu nejlepšího řešení. Vysvětlete mu, jakou máte představu o účelu budoucí kontejnerové nebo modulární stavby, jak hodláte budovu v budoucnosti využívat, které parametry má budova nebo objekt dodržovat. Vyhovující dodavatel, který má více výrobkových řad vám navrhne nejlepší řešení jak ve výběru vhodné výrobkové řady, tak uspořádání dispozičního řešení.
  7. Uvědomte si, že plánujete investici za nemalé finanční prostředky. Z tohoto důvodu je třeba si porovnat všechny aspekty nabídky. Nejlevnější okamžitá nabídka nemusí být nejlevnější či nejvhodnější nabídkou i v horizontu několika let. Kontejnerové a modulární stavby mají mimo jiné jednu nenahraditelnou výhodu a to tu, že tuto budovu můžete přemísťovat. Můžete ji tak prodat, podobně jako ojeté auto, jinému vlastníkovi bez vazby na pozemek, na kterém právě stojí. Zůstatková hodnota a kondice kontejnerové nebo modulární stavby by měla být výrazným jazýčkem vah při rozhodování o dodavateli. V dnešní době je nemalý důraz i na ekonomiku provozu budov, zkontrolujte si, zda předložené hodnoty tepelných propustností jsou skutečné nebo pouze na papíře.

CERTIFIKACE

ISO 9001 KOMA RENT s.r.o.

Jsme držitelé certifikátu ISO 9001:2009 dle BUREAU VERITAS v oborech NÁKUP, PRONÁJEM, MONTÁŽ A...

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down