KOMA RENT alt

19 fotografií

Pavilon ČR na svě­tové výs­tavě EXPO


Pavilon České republiky na světové výstavě EXPO 2015 v italském Milánu realizovaný modulárním systémem. Pavilon byl oceněný bronzovou medailí za architekturu.

Zařazení:Ostatní / Eventové moduly
Rok realizace:2015
Země realizace:Itálie
Technická specifikace: Počet modulů: 43
Užitná plocha: 1700
Výrobková řada: ComfortLine
Forma prodeje:Pronájem

Český pavilon EXPO2015 představuje špičkovou českou modulární architekturu. Má za cíl poskytnout adekvátní prostor pro expozice s funkčním zázemím pomocí jednoduché technologie modulů.

Koncept je založen na dočasnosti pavilonu a na tématu Světové výstavy Expo 2015 „Potraviny pro planetu, energie pro život“. Mottem pavilonu je voda, pavilon prezentuje nejnovější možnosti nanotechnologického čištění vody a zároveň tradiční vztah České republiky k vodě (lázeňství, apod.) formou bazénu, který je součástí veřejného prostoru pavilonu.

Soudobá architektura pavilonu odkazuje na jednoduchost národního stylu – na modernismus. Ve spodní části se nachází bazén, malý amfiteátr a restaurace. V patře jsou výstavní prostory umístěné kolem centrálního átria a další restaurace, následuje přístupná zelená střecha, které poskytuje návštěvníkovi výhled na celý areál světové výstavy.Zpět na reference