Přístavba školky ve Staňkově, CZ

Zařazení
Realizace školské – Mateřské školy
Rok realizace
2010
VÝROBKOVÁ ŘADA
StandardLine
Země realizace
Česká republika
09/2010, Školky

Unikátní modulární přístavba staňkovské školky vytrhla trn z paty desítkám rodičů

Nová modulární přístavba Mateřské školy ve Staňkově je jedinou stavbou svého druhu v Plzeňském kraji. Staňkovští se ji rozhodli vybudovat poté, co se ukázalo, že by tamní mateřinka v letošním ruce musela pro nedostatek místa odmítnout téměř tři desítky dětí.
„Dvaadvacet odmítnutých dětí bylo přímo ze Staňkova a to už byl vážný problém," uvedl starosta Alexandr Horák. Nenápadná plechová přístavba uvnitř ukrývá kromě prostorné třídy, která zároveň slouží jako ložnice, i sociální zařízení, šatnu, kabinet a kuchyňku. Z celkové kapacity 28 dětí dorazilo první školní den 27 předškoláků, kteří v novotou vonící přístavbě vytvořili třídu ´Vrabčáčků´.
Přístavba udělala radost mnoha staňkovským rodičům a i ředitelka školky Marie Němcová je se samotnou stavbou spokojema.„Je prostorná, výborně zkonstruovaná a je vybavená moderními prvky. Bude naprosto plnohodnotnou třídou, kterou budeme ´Vrabčáčkům´ i závidět," řekla ředitelka s tím, že stavba je izolovaná a zateplená a také kontrola z ´hygieny´ byla s podmínkami ve třídě spokojena.
„Vůbec první modulární školku v republice jsme si prohlédli v Rychnově u Jablonce, a ta naše je už zase o něco lepší model. Topení jsme přivedli ze stávající budovy, vybavení jsme doplnili naším nabytkem a hračkami a nakoupili jsme nové stolečky, židle a postýlky," popsala Němcová s tím, že třída ještě potřebuje trochu zútulnit a do budoucna by chtěla například oddělit prostory ložnice variabilním nábytkem.
Přístavba školky se souvisejícími pracemi přišla město Staňkov na zhruba čtyři miliony korun. Za modul bude platit měsíční nájem padesát tisíc korun po dobu pěti let, následně doplatí sto padesát tisíc a stavbu si ponechá.
Stavba nové třídy proběhla na poslední chvíli a nebyla jednoduchá. Přestože konstrukce dorazila se zpožděním až v pátek 20. srpna, prvního září si v ní již hrály děti. „Vybudování třídy bylo opravdu náročné. Bylo málo času a ani počasí nám nepřálo. Ale lidé z městských technických služeb, Vetopu Staňkov, firmy Koma modular i zaměstnanci školky odvedli skvělou práci. Pracovní doba neexistovala, všichni tu zůstávali tak dlouho, dokud nebylo hotovo. To je opravdu lidský přístup k věci a všem za to patří ohromný dík," poznamenala s vděčností ředitelka


Autor: Stanislav Šebek, Domažlický Deník

CERTIFIKACE

ISO 9001 KOMA RENT s.r.o.

Jsme držitelé certifikátu ISO 9001:2009 dle BUREAU VERITAS v oborech NÁKUP, PRONÁJEM, MONTÁŽ A...

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672
C

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down